Tirana
light rain
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
3.6kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
13 °
E martë, 28 Mars, 2023

LAJM I MIRË: Hapet programi i ri Bachelor për studime në gazetari në Universitetin e Vlorës, “Ismail Qemali”

Lajme të ngjashëm

Universiteti i Vlorës, “Ismail Qemali” prej këtij viti do të ofrojë për studentët dhe një program të ri studimi Bachelor.

Të gjithë që janë të apasionuar pas medias dhe gazetarisë nuk do të mundohen të vijnë në Universitetin e Tiranës, Elbasanit, Shkodrës apo në Universitete private.

Programi i ri Bachelor do të jetë për Media, Komunikim dhe Trashëgimi Kulturore – në Departamentin e Gjuhë -Letërsisë në Fakultetin e Edukimit të Universitetit “Ismail Qemali” Vlorë. Programi ka dy profile:

1. Gazetari dhe Multimedia

2. Trashëgimii kulturore

Vendimi është dhënë nga Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, vendim i cili mban datën 19 korrik 2021.

Më shumë