Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
0kmh
20 %
Hën
35 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
26 °
E hënë, 8 Gusht, 2022
spot_img

Lajm i mirë, Britania shënon rënie të ndjeshme të viktimave nga koronavirusi: Dy herë më pak se pardje

spot_img

Lajme të ngjashëm

Britania nuk është më në ato shifra që ishte para një jave, ku numri i viktimave si pasojë e infektimit me koronavirus i afrohej 1000.

albsig

Në 24 orët e fundit janë shënuar 450 vdekje nga covidi, duke e çuar në 16.510 numrin e përgjithshëm. Shifrat janë ndjeshëm në rënie nëse i krahasojmë me 596 dje, dhe 888 pardje. Më shumë se 120 mijë persona janë prekur nga koronavirusi në vendin ishullor, që nga përhapja e pandemisë në fillim të prillit.

Departamenti i Shëndetësisë do të njoftojë më vonë të dhëna të tjera nëse do të ketë në Skoci, Uells dhe Irlandë Veriore.

Mosha e personave që humbën jketën sot në spitale, ishte 40-101 vjeç, dhe 15 prej tyre nuk kishin probleme të mëparshme shëndetësore.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img