Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.6kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
E martë, 27 Korrik, 2021

Lajm i mirë, as test dhe as vaksinë, Spanja heq kufizimet për Shqipërinë, ja vetëm çfarë duhet të keni me vete

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Spanja ka hequr të gjitha kufizimet për udhëtarët nga Shqipëria. Ky vendim ka ardhur pas futjes së Shqipërisë në “listën e gjelbër” nga BE.

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës ka njoftuar se për ata që duan të udhëtojnë drejt këtij vendi nuk kanë nevojë për asnjë kriter testi dhe vaksine. I vetmi kriter është plotësimi i Formularit të Kontrollit Shëndetësor.

“As testi, as vaksinat nuk janë të detyrueshme. Mjafton bileta, pasaporta dhe maska. Ju lutem vetëm të plotësoni Formularin e Kontrollit Shëndetësor (FCS)”, shkruhet në njoftim.

Njoftimi i plotë:

📌 Hiqen të gjitha kufizimet për qytetarët shqiptarë që duan të udhëtojnë në Spanjë.

📌 As testi, as vaksinat nuk janë të detyrueshme. Mjafton bileta, pasaporta dhe maska.

📌 Ju lutem vetëm të plotësoni Formularin e Kontrollit Shëndetësor (FCS), të cilin mund ta gjeni në linkun e mëposhtëm:

https://www.spth.gob.es/create  (individ)

https://www.spth.gob.es/create-group (grup/familje)

📌  Nëse 14 ditët e fundit keni vizituar vende të tjera përpara udhëtimit në Spanjë, ju duhet patjeter PCR i 48 orëve të fundit, vaksinat e miratuara nga EMA apo OBSH, apo vërtetim i autoriteteve shëndetësore që e keni kaluar Covid 19.

Më shumë

spot_img
spot_img