Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Mër
33 °
Enj
40 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

LAJM I MIRË: 900 mijë qytetarë shqiptarë kanë marrë dozën e vaksinës kundër Covid-19

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka shkuar në 900 000 mijë numri i të vaksinuarve kundër Covid-19 në vendin tonë. Lajmi është bërë me diije nga kryeministri Edi Rama.

Ditën e sotme u regjistruan 5 raste të reja me koronavirus dhe fatmirësisht asnjë humbje jete.

Procesi i vaksinimit prej disa muajsh  është shtrirë në të gjithë vendin tonë, ku fillimisht nisi me të moshuarit mbi 80 vjeç dhe bluzat e bardha dhe më pas duke vijuar me kategorita e tjera të riskuara.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img