Tirana
light rain
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
5.1kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

“Lajm i keq për Rusinë”, Macron mesazh Putinit: Po bën një gabim të ri me mobilizimin e pjesshëm

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti francez Emmanuel Macron i ka dërguar një mesazh të qartë presidentit Vladimir Putin, duke thënë se po bën një “gabim të ri”, pas njoftimit të tij për një mobilizim të pjesshëm të qytetarëve për të forcuar luftën në Ukrainë të mërkurën.

“Mendoj se vendimi i marrë gjatë orëve të fundit nga Presidenti Putin është një gabim i ri. Mendoj shumë qartë se ajo që na nevojitet është paqja dhe një armëpushim”, u shpreh Putin.

Macron, i cili po merr pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara në Nju Jork, shtoi se: “vendimi i Putinit “për të rritur nivelin e luftës është një lajm i keq për popullin rus, është një lajm i keq për të rinjtë rusë dhe është një lajm i keq për Rusinë, sepse ai do të rrisë izolimin e vendit të tij.”

Më shumë
spot_img
spot_img