Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
53 %
2.1kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Lajm i hidhur/ Ndërron jetë 24-vjeçari nga Fushë-Kruja, ishte rekordmen noti dhe e ardhmja e sportit në vendin tonë (EMRI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

5489884a0de4c78753fa1c94a4fcc6ba

Një lajm i hidhur për sportin shqiptar, familjen Meça dhe gjithë të dashurit.

Ka ndërruar jetë në shkaqe ende të paqarta 24-vjeçari nga Fushë-Kruja, Klavio Meça. Nga të dhënat paraprake dyshohet për sulm në zemër (atack kardiak).

Ai ishte një notar profesionit, rekordmen dhe konsiderohej si e ardhmja e sportit për vendin tonë. Meça mbante rekordin kombëtar në 400 m stil i lirë (4’04”03), të vendosur në Kampionatin Botëror të mbajtur në Budapest të Hungarisë.

640px-33_ACPS_Atlanta_1996_Swimming_Jeff_Hardy.jpg

“Një lajm i pabesueshëm na erdhi si bombë për ndarjen nga jeta të sportistit shqiptar Klavio Meca në moshën 24 vjec. Nuk gjejmë fjalë për të shprehur dhimbjen e madhe… Kujtojmë që notari Klavio Meca, ka pasur një sërë arritjesh sportive ndërsa vecojmë se në Budapest të Hungarisë ka vendosur një rekord të ri kombëtar në 400 m stil i lirë me kohën e përgjithshme 4’04”03. Ishte një djalë i shkëlqyer me sjellje shembullore dhe disiplinë sportive. KOKSH i shpreh ngushëllime familjes dhe komunitetit sportiv. U prehsh në paqe kampion! Do të na mungosh…”, thuhet në njoftimin e KOKSH.

 

Më shumë

spot_img