Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
76 %
1kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

LAJM I FUNDIT/ Vdes 70 vjeçari nga Shkodra te Infektivi, prej ditësh ishte në gjendje të rëndë shëndetësore

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8aff02da2fd189ecc3853096c1facfb3

Një 70 vjeçar nga Shkodra, i infektuar me COVID-19 ka humbur jetën te spitali Infektiv.

Lajmin e bën të ditur Ministria e Shëndetësisë, e cila sqaron se 70 vjeçari vuante nga diabeti dhe prej ditësh ishte në terapi intensive në gjendje të rëndë shëndetësore.

Kështu numri i viktimave nga koronavirusi shkon në 56 në vendin tonë, ndërkohë që ditët e fundit ka patur edhe një rritje të numrit të infektimeve të reja.

Njoftimi i Ministrisë:

Një humbje jete ka ndodhur në spitalin infektiv, si pasojë e COVID19.

Një pacient 70 -vjeçar nga Shkodra, i cili po trajtohej në terapi intensive nuk e ka fituar dot betejën me COVID19, megjithë asistencën e madhe mjekësore. 70-vjeçari i konfirmuar me COVID19, vuante nga diabeti dhe ishte i shtruar prej disa ditësh në gjendje të rëndë.

Ministria e Shëndetësisë i shpreh ngushëllime familjes së të ndjerit dhe i kujton edhe një herë qytetarëve të tregojnë kujdes me respektimin e rregullave, distancimin fizik, përdorimin e maskës, higjienën vetjake, pēr të kufizuar përhapjen e COVID19.

Nga fillimi i epidemisë, 56 qytetarë të konfirmuar me COVID19 e kanë humbur betejën me sëmundjen.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img