Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
30 %
1kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

LAJM ‘BOMBË’, Mike Tyson kthehet pas 15 vitesh në ring, do të ndeshet me të madhin Roy Jones Jr

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e56143f85f952539ea1e1c11a0d3688e

Pas muajsh bisedash dhe trainimesh, Mike Tyson më në fund ka një kundërshtar për rikthimin e tij në ring.

Tyson do të ndeshet me legjendën, ish-kolegun e tij, ish-kampion botëror në katër divizione, Roy Jones Jr. Janë tetë-raunde të planifikuara për datën 12 Shtator.

Tyson, ish-kampioni i padiskutueshëm i botës në peshat e rënda, ka lënë të kuptohet për muaj me radhë në një rikthim në ring. Thashethemet se ai do të hynte në ring kundër njeriut me të cilin ka disa hesape të vjetra, Evander Holyfield, kanë rënë poshtë.

Si një nga boksierët më të mëdhenj në histori, Jones filloi karrierën e tij në 154 paund dhe fitoi tituj në peshën e mesme, super të mesëm dhe peshë të lehtë, para një lëvizje historike në peshën e rëndë, ku ai mundi John Ruiz dhe u bë kampion bote i peshave të rënda në 2003.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img