Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
35 %
5.1kmh
0 %
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
6 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

Lajçak nesër në Kosovë, do të takohet me Kurtin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Emisari Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, do të vijë për një vizitë në Kosovë.

Sipas KlanKosova ai nesër do ta takojë kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

Emisari paraprakisht ka qëndruar për vizitë zyrtare në Serbi. Ai e ka takuar presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç.

Lajçak deklaroi se kanë diskutuar se si do të respektohet marrëveshja për targa, si dhe hapat e ardhshëm për normalizimin e marrëdhënieve sipas planit franko-gjerman.

Më shumë


spot_img

spot_img