Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
67 %
2.6kmh
75 %
Enj
16 °
Pre
17 °
Sht
18 °
Die
16 °
Hën
11 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Lajçak “kokë më kokë” me Ramën në New York: Një takim shumë i dobishëm me kryeministrin, mirënjohës për njohuritë dhe mbështetjen e tij

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama në prag të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara që mbahet në New York, ka zhvilluar një takim me të dërguarin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

Ka qenë vetë Lajçak i cili përmes një postimi në rrjetet sociale ka bërë me dije se takimi me kryeministrin Rama ka qenë shumë i dobishëm, si dhe ka theksuar se në fokus të bisedës ka qenë situara në Ballkanin Perëndimor.

“Pata një takim shumë të dobishëm me Edi Ramën në prag të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara. Ne diskutuam situatën në Ballkanin Perëndimor. Mirënjohës për njohuritë dhe mbështetjen e tij për dialogun e lehtësuar nga BE-ja”, shkruan Lajçak për takimin me Ramën.

Më shumë
spot_img
spot_img