Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
31 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Lagjia e Rilindjes së Thumanës”, Rama publikon videon: Infrastruktura e re po i jep trajtë konkrete kompleksit të bukur rezidencial

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6de49d46b53b9bba23e158fcac655139

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme e ka nisur me një video nga lagjia e re e Thumanës, e cilia po rindërtohet, pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntor 2019.

Rama shkruan se infrastruktura e re, shkolla e re, shtëpitë e reja po i japin trajtë konkrete kompleksit të bukur rezidencial.

“MIRËMËNGJES dhe me lagjen e Rilindjes së Thumanës, ku infrastruktura e re, shkolla e re, shtëpitë e reja po i japin trajtë konkrete kompleksit të bukur rezidencial, e ku javë pas jave do të marrin formë edhe pallatet e reja, qendra e re shëndetësore, njësia e re bashkiake, fushat sportive e parqet, për jetën e re të familjeve të goditura nga tërmeti, ju uroj një fundjavë të mbarë,” shkruan Rama në postimin e tij.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img