Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
42 %
4.6kmh
0 %
Sht
31 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Laert Vasili: Ëndrra ime, të zbatohet kanuni i Lekë Dukagjinit për politikanët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Regjisori Laert Vasili thotë se shqiptarët nëse nuk zbatojnë Kushtetutën, duhet të zbatojnë kanunin e Lekë Dukagjinit për politikanët e korruptuar.

albsig

spring

Vasili, i ftuar në “360 Gradë” në Ora News, tha se politikanët duhet të kalojnë në një sitë për pasuritë e tyre që nuk i justifikojnë dot.

“Ëndrra ime është kjo, në qoftë se nuk zbatohet Kushtetuta e Shqipërisë, është një kushtetutë më e vjetër që i ka mbajtur këto troje të bashkuara. Kanuni i Lekë Dukagjinit. Le të zbatojnë kanunin e Lekë Dukagjinit dhe do e shohin aty se sa mirë e gjejnë veten përballë njëri-tjetrin. Kaq mjafton për të qenë shqiptar”, u shpreh regjisori Vasili.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img