Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
23 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

Laçi mbeti pa drita, OSHEE: Linja e OST është rivendosur në punë dhe të gjitha nënstacionet furnizojnë me energji normalisht

spot_img

Lajme të ngjashëm

OSHEE ka reaguar në lidhje me situatën në Laç, ku disa zona mbrëmjen e djeshme mbetën pa drita.

OSHEE sqaron se është stakuar energjia në harkun kohor 18:09-18:23 dhe 21:30-22:00 si pasojë e këputjes së përcjellave duke lënë pa energji disa nënstacione.

Ndër të tjera thuhet se linja e OST është rivendosur në punë dhe të gjitha nënstacionet furnizojnë me energji normalisht zonat e prekura nga avaria.

Njoftim

Për shkak të një avarie në linjën e OST 110kV Laç 1 – Fush Kuqe, mbrëmjen e djeshme është stakuar energjia në harkun kohor 18:09-18:23 dhe 21:30-22:00 si pasojë e këputjes së përcjellave duke lënë pa energji disa nënstacione.

Për pasojë gjatë kësaj kohe kanë mbetur pa energji disa zona në Kurbin.

Prej mbrëmjes së djeshme ora 22.00, linja e OST është rivendosur në punë dhe të gjitha nënstacionet furnizojnë me energji normalisht zonat e prekura nga avaria.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img