Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
0kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

LABORATORI i drogës në shtëpinë fierake, zbardhet emri i financuesit të mbjelljes, në kërkim bashkë me kryefamiljarin (EMRI-DETAJE)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

70eec4b9a533ebc5ba34ec1d04db5b75

Detaje të reja nga laboratori i drogës në Fier, në shtëpinë e familjes Kapaj.

Zbardhet emri i financierit të shpallur në kërkim së bashku kryefamijarin Alejsandër Kapaj.

Bëhet me dije se financuesi i mbjelljes së kanabisit është Brahim Faredini nga Kosova.

Kujtojmë se Gjykata e Fierit ka dhënë dje masën e sigurisë arrest me burg për djalin Anxhelo Kapaj dhe arrest shtëpie për nënën Qamile Kapaj, të cilët u arrestuan në flagrancë në shtëpinë e tyre të kthyer shtëpinë në laborator droge.

Kryefamiljari Aleksandër Kapaj i cili nuk u gjet në banesë në momentin e kryerjes së operacionit është shpallur në kërkim. Mësohet se babai dhe djali i kësaj familje kanë një të shkuar kriminale që lidhet me drogën. Më herët të dy janë dënuar për trafikim lëndësh narkotike.

Aleksandër Kapaj është dënuar më parë për trafikim të lëndëve narkotike nga Gjykata e Krimeve të Rënda Tiranë me 6 vjet e 8 muaj burgim.

Saakq edhe djali i tij Anxhelo Kapaj i cili sot u la bë burg është deportuar në 2019 nga Franca ku është dënuar për lëndë narkotike.

LEXO EDHE: https://www.newsbomb.al/kthyen-shtepine-ne-laborator-droge-gjykata-e-fierit-le-ne-burg-djalin-arrest-shtepie-per-nenen-kishim-25-milion-leke-borxh-emra-detaje-204957

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img