Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
67 %
2.6kmh
75 %
Enj
16 °
Pre
17 °
Sht
18 °
Die
16 °
Hën
11 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

La syzet në makinën e atentatorëve të prokurorit NDOJA, Krimet e Rënda lënë në burg Redjan RRAJËN

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Krimeve të Rënda caktoi masën ‘’arrest me burg’’ për 34-vjeçarin Redjan Rrajën, i arrestuar nga policia si i dyshuari kryesor i atentatit të së premtes ndaj prokurorit të Durrësit Arjan Ndoja, shoferit të tij Andi Maloku dhe Landi Muharremit.

Bazuar në provat materiale që u gjetën në makinën e braktisur të atetantorëve në fshatin Shkafanë të komunës së Ishmit, trupa gjykuese vendosi të linte në burg Rrajën. Policia arriti ta ndalonte në pikën kufitare të Murriqanit, teksa po tentonte të largohej nga Shqipëria.

Në automjetin tip ‘’Benz’’ ngjyrë gri me targa të vjedhura AA 342 LM u gjetën një palë syze, të cilat pa ekzaminimeve konstaturan gjurmë të gishtave të Rrajës.

Gjatë ndalimit nga policia kufitare e Murriqanit, Redjan Rrajës iu gjetën 2 telefona dhe një pasaportë.

LEXO MË SHUMË: I dyshuar si atentatori kryesor i prokurorit NDOJA, publikohet fotoja e Redjan RRAJËS, ja si policia ra në gjurmët e tij (DETAJE NGA HETIMI)

Më shumë
spot_img
spot_img