Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
71 %
1.2kmh
74 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
21 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

la mandatin e deputetit, dy javë më pas në krye të postit që futi në sherr PS-LSI

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Koçi është propozuar si drejtor ekzekutiv në krye të Bordit të Mbikqyrjes Financiare.

Dy javë më parë, Koçi dorëzoi mandatin, ndërsa sot ai është propozuar në vendin e Enkelejda Shehit, shkarkimi i së cilës konfliktoi PS-në dhe LSI-në. Kjo pasi deputetët e LSI nuk votonin për shkakrimin e Shehit, ndryshe nga ata të PS-së.

Megjithatë, një muaj më parë drejtoresha e Autoritetit të Mbikqyrjes Financiare, Enkelejda Shehi u shkarkua nga posti që mbante me 9 votat pro të socialistëve, dhe dy kundër të deputetëve të LSI-së. Ajo u shkarkua për shkelje të ligjit dhe mos plotësimin e rekomandimeve të vendosura në rezoluten e miratuar nga Kuvendi në dhjetor 2016.

Ndërkohë, propozimi për emërimin e Koçit në krye të AMF-së, pritet të diskutohet në mbledhjen e sotme të qeverisë. 

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img