Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

La Liga, vetëm 45 milionë Euro për transferimin e 34 lojtarëve në merkato

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kriza ekonomike reflektohet domosdoshmërisht edhe në futboll. Ekipet e La Ligës në Spanje kanë harxhuar shumë pak gjatë periudhës së merkatos dimërore për transferimin e futbollistëve të rinj.

Sipas të përditshmes sportive madrilene AS, skuadrat e La Ligës, gjatë periudhës së transfertave dimërore kanë harxhuar vetëm 45 milionë Euro për transferimin e 34 lojtarëve.

albsig

Ky thuhet të jetë shpenzimi më i vogël në gjashtë sezonet e fundit. Lojtari më i shtrenjtë ishte Enzo Perez, i cili për 25 milionë Euro iu bashkua skuadrës së Valencias ku aktivizohet dhe shqiptari Shkodran Mustafi.

Pas Perezit, renditet përforcimi i Real Madridit, Lucas Silva, i cili u transferua nga Cruzeiro për 14 milionë Euro, por që gjithsesi në total janë pak për një kampionat elitar si Primera Division.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img