Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
3.1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 27 Nëntor, 2021
spot_img

Ky shtet vendos shpërblim për ata që bindin miqtë që të vaksinohen kundër Covid-19

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Njerëzit në Zvicër që bindin miqtë, kolegët ose të afërmit e tyre që të vaksinohen kundër Covid -19 do të shpërblehen.

Njerëzit që inkurajojnë të tjerët të marrin vaksinimin do t’u jepen kuponë me vlerë 50 franga (53 dollarë) ka thënë Ministri i Shëndetësisë Alain Berset. Para të cilat mund të shpenzohen në kinema ose në restorante.

Personi që vaksinohet dhe thotë emrin e atij që e ka bindur do të përfitojë shpërblimin.

58.46% e zviceranëve janë plotësisht të vaksinuar, sipas të dhënave të shëndetit publik. Ky proporcion është shumë i ulët për qeverinë që të heqë masat mbrojtëse.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img