Tirana
light rain
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
5.1kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

Ky shtet regjistron vdekjen e parë nga varianti “Omicron”

spot_img

Lajme të ngjashëm

India raportoi vdekjen e saj të parë të konfirmuar nga varianti i ri Omicron. Lajmin e ka konfirmuar Ministria e Shëndetësisë.

Në njoftim thuhet se ka humbur jetën, pasi është infektuar nga Covid një 73-vjeçare. Personi kishte sëmundje shoqëruese, si diabeti, hipertensioni, ndër të tjera.

Më herët vdekje nga Omicron janë shënuar në Gjermani, Britani dhe Australi. Omicron, për të cilin ekspertët shëndetësorë thonë se duket më ngjitës, por më pak agresiv, filloi të përhapet në vend pas heqjes së kufizimeve, të cilat lejuan  australianët të ktheheshin nga jashtë pa karantinë, duke i çuar numrat e rasteve në nivelin më të lartë të pandemisë.

Më shumë
spot_img
spot_img