Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.6kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
E martë, 27 Korrik, 2021

Ky shtet merr vendimin e papritur, hap lotari për personat të cilët janë vaksinuar, fituesi do të marrë 1 milion dollarë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Udhëheqësit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë vendosur një mënyrë aspak të zakontë për të bindur amerikanët që të marrin dozën e vaksinës anti-Covid.

Ka qenë Guvernatori i Ohios, Mike Dewayne, i cili njoftoi qytetarët që do të vaksinohen do të kenë shansin për të fituar 1 milion dollarë.

Në këtë shorte sipas Dewayne do të marrin pjesë të gjithë qytetarët mbi 18-vjeç dhe kanë marrë të paktën një dozë të vaksinës.

Sipas shifrave të publikuara nga autoritetet përkatëse 58.7% e të rriturve amerikanë kanë marrë të paktën një dozë të vaksinës të covid-19.

Fituesi i parë i kësaj lotarie do të shpallet më 26 maj, dhe më pas për pesë javë çdo të mërkurë do të shpallen fituesit e tjerë të 1 milion dollarëve.

Screenshot 18 8

Më shumë

spot_img
spot_img