Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
3.1kmh
40 %
Enj
12 °
Pre
15 °
Sht
13 °
Die
13 °
Hën
12 °
E enjte, 2 Dhjetor, 2021
spot_img

Ky shtet i madh pritet të lejojë hyrjen vetëm për të vaksinuarit

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Autoritetet në Kanada pritet që së shpejti të kërkojnë vaksinimin kundër koronavirusit për të gjithë udhëtarët me aeroplanë apo trena.

Ministri i Transportit Omar Alghabra deklaroi këtë të premte se të gjitha fluturimeve komerciale, udhëtarët në trenat mes provincave dhe udhëtarët e anijeve, do të duhet të jenë të vaksinuar.

“Sa më shpejt të jetë e mundur, në vjeshtë dhe jo më voën se në fund të tetorit, Qeveria e Kanadasë do të kërkojë që punonjësit në sektorët e transportit ajror, hekurudhor dhe detar të vaksinohen. Kërkesa për vaksinim do të shtrihet edhe tek udhëtarët e caktuar. Kjo përfshin të gjitha fluturimet komerciale, ”tha zyra e tij në një deklaratë.

Qeveria po kërkon gjithashtu vaksinimin për të gjithë nëpunësit publik federal në vend.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img