Ky shtet evropian heq Shqipërinë dhe Kosovën nga lista e rrezikshmërisë për Covid-19, tashmë mund të lëvizni lirshëm

Publikuar tek: aktualitet, më 14:05 04-12-2020 Ky shtet evropian heq Shqipërinë dhe Kosovën nga lista e rrezikshmërisë për Covid-19, tashmë mund të lëvizni lirshëm

Zvicra ka përditësuar listën e shteteve që janë me rrezikshmëri të lartë për vendin.

Lista pritet që të hyjë në fuqi në orën 00:00 të datës 14 dhjetor të vitit 2020.

Mësohet se Kosova dhe Shqipëria janë dy shtetet Ballkanike që nuk janë në listën e rrezikshmërisë për Zvicrën.

Ndërkohë që në listën e rrezikshmërisë është përfshirë Maqedonia Veriore, Mali i Zi, Serbia dhe Kroacia.

Me përditësimin e listës, banorët e Zvicrës mund të lëvizin lirshëm në Kosovë dhe Shqipëri.

Por, pavarësisht përditësimit të listës, për të kaluar kufirin kërkohet testi negativ nga Covid-19 dhe karantina e detyrueshme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ndarja nga jeta e ish-ministrit të PD, Basha mesazh ngushëllimi: Elbasani humbi qytetarin e tij të parë, ne një aktivist të shquar
Grabitën bizhuteritë me vlerë 8 milion lekë në një argjendari në Tiranë, gjykata lë në burg dy vëllezërit »
Article Logic
Execution time: 0.011445999145508
array(1) { ["section"]=> string(122) "ky-shtet-evropian-heq-shqiperine-dhe-kosoven-nga-lista-e-rrezikshmerise-per-covid-19-tashme-mund-te-levizni-lirshem-230158" }