Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Ky shtet europian heq kufizimet për Shqipërinë, lejohet hyrja vetëm me test PCR

spot_img

Lajme të ngjashëm

Autoritetet hungareze kanë njoftuar për lehtësimin e masave të udhëtimit për disa shtete jashtë Bashkimit Europian.

Në listë është edhe Shqipëria. Pasagjerët që udhëtojnë nga vendi ynë drejt Hungarisë do të kenë të nevojshme vetëm kryerjen e testit PCR dhe rezultatin negativ brenda 72 orëve të fundit.

Dokumenti që provon se nuk keni Covid-19 duhet të jetë në gjuhën angleze apo hungareze.

Këto masa të reja hyjnë në fuqi prej ditës së sotme.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img