Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0.5kmh
90 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

“Ky shkollëpakti paska hallin e veshjes së inspektorëve…”, reagon Vasili pas deklaratave së Ramës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Rama ditën e sotme ashpërson tonet në një takim me bizneset duke u kërkuar të refuzojnë inspektorët me shapka e bluxhins.

“Në çanta mund të kenë revole”, u tha Rama biznesmenevë. Pas kësaj vjen edhe reagimi nga kreu i Grupit Parlamentar të LSI Petrit Vasili.

“Kryeministri-barcaletë u flet inspektorëve për veshjen… Ky shkollëpakti paska hallin e veshjes së inspektorëve. Humor që të gajas…

Ky për vete bën lajm kur vete nëpër bote i veshur si damlla dhe për këtë është bërë njeriu-barcaletë botërore, po për të kjo është normale, bile është edhe qejf i madh, megjithëse Shqipërisë i nxihet faqja për shkak të këtij.

1. Këtë standard karagjozësh dhe shteti karagjoz ka vendosur pa kthim po vetë ky njeriu-barcaletë, ndaj çfarë u kërkon të tjerëve?

2. Sa për përgjegjësinë për biznesin e ka të gjithën po ai, pasi po vetë e ka pasur timonin dhe tepsinë e tatimeve, doganave e gjithçka dhe po ai, duke i përdorur ato, dhunoi bizneset dhe u shkatërroi besimin e tyre.

Lajmërojeni shkollëpakun që i ka pasur vetë tatimet, doganat etj. Pasi ky s’di gjë dhe bëhet qesharak në llafazanërinë e tij ambulante”, shkruan Vasili i LSI në reagimin e tij.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img