Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
41 °
E diel, 25 Korrik, 2021

“Ky president s’ka karakter”, Spartak Braho i ashpër: Meta të thirret me dhunë! Ashtu siç mori dikur me dhunë “mister debulesën”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Anëtari i Komisionit për Shkarkimin e Presidentit, Spartak Braho propozon thirrjen me forcë për dëgjesë në këtë Komision të Ilir Metës.

Kreu i Shtetit refuzoi mundësinë e fundit për dëgjesë në këtë Komision, ndërsa Braho tha se tashmë është koha që Meta të thirret “me dhunë”, në të njëjtën mënyrë siç ai ka thirrur dikur Sali Berishën.

Deklarata e Brahos në Komision:

Nuk dua t’i heq asnjë presje, të sillet dhe me forcë i gjejmë mjetet. Por është çështje vullneti, do të thotë që ai s’ka ndërmend të njohë këtë Kuvend, jo më të paraqitet. Ky president nuk ka karakter, kjo është themelorja. Mua më kujtohen ngjarjet e viteve të shkuara ku ky president, në pozitën e kryeministrit në atë kohë, e mori me dhunë mister debulesën. Ashtu siç Berisha e ka marrë këtë me dhunë në 94’ në ngjarjet e Poliçanit. Atëherë unë ngre pyetjen, pse s’vjen ky?

Ky veç të tjera akuzohet për thirrje me dhunë dhe për dhunë i parashikuar nga Neni, Kodi Penal. Kështu që duhet thirrur me dhunë, që nesër. Kështu që ta votojmë këtë nismë.

Më shumë

spot_img
spot_img