Tirana
broken clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
5.1kmh
75 %
Hën
24 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
26 °
Pre
20 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Ky është vendimi i gjykatës franceze për Ramush Haradinaj (FOTO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Shtyhet sërish vendimi për ish-kryeministrin e Kosoves, Ramush Haradinaj.

Gjykata e Francës ka vendosur që seancën e radhës ta mbajë më datë 6 prill për për ish-kryeministrin e Kosovës, dhe kreun e AAk-së, Ramush Haradinaj.

“Ky vendim është abuzim politik.  Për ata që janë pjesë e vendimit t’ju vijë turp. Lufta e UÇK-së është hetuar në gjykatën e Hagës”, mësohet të ketë thënë Haradinaj, pas shtyrjes së vendimit.  

Haradinaj u ndalua më 4 janar në Colmar të Francës pas një urdhërarrersti nga Serbia, e cila e akuzon atë për krime lufte.  

Më shumë

spot_img