Ky është smartphoni i ri i Apple, iPhone Xs dhe Xs Max (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 19:08 12-09-2018 Ky është smartphoni i ri i Apple, iPhone Xs dhe Xs Max (FOTO)

Apple ka prezantuar sot modelin e ri të smartfonit, iPhone Xs, për të cilin thotë se është smartfoni më i avancuar që ka prodhuar ndonjëherë.

Modeli vjen me një ngjyrë të re të artë dhe me përmirësime të dukshme në kualitetin e ekranit.

iPhone Xs nuk ka ndryshuar shumë në dizajn, por brenda ka një procesor shumë më të shpejtë, si dhe përmirësime në teknologjinë Face ID.

Apple ka prezantuar edhe një model të ri të linjës X, i quajtur Xs Max, dhe që është smartfoni me ekranin më të madh ndonjëherë.

Ky model ka GPU 4-core, dhe CPU 6-core e aftë për të bërë 5 trilion operacione në sekondë.

Modelet e reja të iPhone tashmë do të kenë kapacitet 512GB memorie.

Modelet e reja iPhone kanë gjithashtu përmirësime në dy kamerat e pasme.

th5rj56jk56j.jpg

fghrj45rj4r5jfrgh5.jpg

sdfgethe45he5hcgh.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Uragani katastrofik pak orë larg SHBA, Trump në deklaratë urgjente thirrje amerikanëve: Largohuni sa më parë
PE voton për masa disiplinore kundër Hungarisë »
Article Logic
Execution time: 0.011996984481812
array(1) { ["section"]=> string(65) "ky-eshte-smartphoni-i-ri-i-apple-iphone-xs-dhe-xs-max-foto-134098" }