Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
77 %
0kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

“Ky është populli ynë i jashtëzakonshëm”, Meta sërish për protestën: Meritojnë respekt, lironi studentët dhe gratë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Protestë masive është zhvilluar në kryeqytet, por edhe në qytete të tjera kundër rritjes së çmimeve dhe karburanteve.

Në lidhje me këtë protestë ka reaguar presidenti Ilir Meta, ku shkruan se ky është populli i jashtëzakonshëm që meriton respect dhe përulësi.

Ndër të tjera kreu i shtetit bën thirrje që të lirohen studentët dhe gratë që janë arrestuar në këtë protestë.

“Ky është populli ynë i jashtëzakonshëm, që meriton respekt dhe përulësi nga e gjithë klasa politike! Lironi studentët, gratë dhe rininë tonë patriotike! 🇦🇱” shkruan Meta në postimin e tij.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img