Ky është momenti kur u shpërtheu vullkani Etna në Itali dhe u plagosën 10 persona (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 07:31 17-03-2017

10 persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e shpërthimit të një krateri të vullkanit Etna në Itali.

Ngjarja ndodhi një ditë më parë, ndërsa në video pub likohet momenti kur krateri i vullkanit shpërthen dhe të pranishmit largohen me shpejtësi, por disa prej tyre pësuan lëndime.

Të plagosurit janë dërguar me urgjencë në spital ndërsa mësohet se janë jashtë rrezikut për jetën. Ata janë prekur nga llava e vullkanit Etna. Ky është shpërthimi i tretë në vetëm tre javë mbi Siçili.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Princi Charles dhe dukesha Camilla vizitojnë Shqipërinë në fillim të prillit
Merkel sot në SHBA: Takimi me Trump më shumë kuriozitet »
Article Logic
Execution time: 0.012937068939209
array(1) { ["section"]=> string(93) "ky-eshte-momenti-kur-u-shpertheu-vullkani-etna-ne-itali-dhe-u-plagosen-10-persona-video-72192" }