Ky është komandanti që nuk do i bindet urdhërave të Trump

Publikuar tek: bota, më 18:08 19-11-2017 Ky është komandanti që nuk do i bindet urdhërave të Trump

Komandanti i amerikan i forcave bërthamore ka deklaruar se do të rrëzojë çdo lloj urdhri “joligjor” siç e quan ai nga presidenti Trump, për ndonjë sulm të mundshëm bërthamor.

John Hyten në një forum në Kanada deklaroi se një gjë të tillë e ka diskutuar edhe me presidentin, dhe se i ka thënë që do të refuzojë çfarëdolloj urdhri që mund të jetë në kundërshtim me ligjin.

“Nëse urdhri është joligjor, unë do ti them presidentit që kjo është joligjore”, është shprehur komandanti.

Komanda e ShbA-së kontrollon forcat bërthamore gjatë luftërave.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mugabe shkarkohet nga partia e tij, ushtria ultimatum: Deri të hënën të jesh dorëhequr
Rrëzohet skela në Nju Jork, zë poshtë disa persona »
Article Logic
Execution time: 0.013509035110474
array(1) { ["section"]=> string(64) "ky-eshte-komandanti-qe-nuk-do-i-bindet-urdherave-te-trump-100138" }