Tirana
scattered clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
2.6kmh
40 %
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
16 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

Ky është kamioni që u kap në Durrës me 300 kg kokainë, zbulohet emri i shoferit dhe nga kishte ardhur, gazetari: E priste mafia italiane në Napoli

spot_img

Lajme të ngjashëm

Detaje të reja bëhen me dije lidhur me ngjarjen e orëve të fundit, ku në Portin e Durrësit u kap një kamion me 300 kg lëndë narkotike të dyshuar kokainë në trupin e tij.

Në dokumente ai kishte të shënuar transport pllakash hekuri, por në kontrollin e dytë të imtësishëm është vënë re një modifikim në trupin e kamionit. Destinacioni ishte nga Belgjika në Serbi, më pas në Maqedoni të Veriut, në Portin e Durrësit dhe destinacioni final ishte në Napoli, tha gazetari Arsen Rusta.

Ka 120 minuta që vijon operacioni, dhe policia ka shkuar në magazinën në Napoli. Dyshohet që kemi të bëjmë me grup të strukturuar kriminal atje. Mafia napoletane është shumë e njohur për trafik narkotikësh.

Droga e kapur kap një vlerë monetare shumë të lartë, por ende nuk është përllogaritur pasi po ekzaminohet nëse është drogë e pastër apo e përzierë. Nuk dihet se sa dorë kanë shqiptarët në këtë ngjarje, por prej ditësh ky kamion ndodhej në territorin shqiptar.

Shoferi i kamionit Nazif Arjofski ka deklaruar për hetuesit se ai nuk dinte asgjë, por ishte vetëm një i punësuar që po ngiste kamionin dhe kishte për detyrë ta çonte në destinacion.

Droga e kapur ishte e mbështjellë me pako që mbanin logon e “PSG”, markës së njohur “Dior” apo “Chicago Bulls”.

Lexo edhe: E BUJSHME/ Kapet kamioni me 300 kg kokainë në Portin e Durrësit

Më shumë
spot_img
spot_img