Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
68 %
3.1kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

“Ky është Kaçi, na shpëtoi dje nga zjarret! Mori traktorin dhe bëri frezë duke i vënë kufi flakëve”

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kastrioti është një fermer nga zona e Çermës në Divjakë, i cili ka arritur të vërë nën kontroll flakët ditën e djeshme në Divjakë, duke i bërë frezë zjarrit me traktorin e tij.

Deputeti socialist Erion Braçe ka vendosur ta falenderojë publikisht, duke i dedikuar një postim në rrjetet sociale. Ai thotë se ndërhyrja e Kastriotit ishte vendimtare në ndalimin e flakëve që kërcënonin një pjesë të fshatit.

Reagimi i Braçes:

KY ËSHTË “KAÇI ME ZETOR”;

KASTRIOT MUÇA I ÇERMË SHKUMBINIT, NË DIVJAKË!

KAÇI NA SHPËTOI DJE;

Mbrojti Shënepremten nga përvëlimi!

Pa zjarrin që po i afrohej shtëpive, as priti ta thërriste kush, mori traktorin dhe BËRI FREZË DUKE I VENË KUFI ZJARRIT; SHPËTOI NGA FLAKËT LAGJEN JUGORE TË FSHATIT!

Kaçi është kështu!

Edhe në përmbytje, edhe në zjarre, është aty për të ndihmuar me MJETET E TIJ!

Ai e di sa mirenjohes i jam;

Por do doja qe cilido qe shpetoi dje,

ti jete mirenjohes sic e meriton!

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img