Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

Bota

Ky është emri për vajza më i përhapur në botë

Shkruar nga Newsbomb

Sipas një studimi të bërë nga “Babynameëizard”, emri më popullor për vajza në botë është Sofia.

Të dhënat u mblodhën nga 49 shtete të ndryshme ku rezultoi se emri Sofia është më i preferuari dhe më i përdoruri për vajzat.

Sofia është emër me origjinë greke dhe nënkupton urtësi apo mençuri.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese