Tirana
scattered clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
40 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
Die
18 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

Ky është çifti shqiptar që u përcoll në banesën e fundit; humbën jetën nga përmbytjet në Gjermani

spot_img

Lajme të ngjashëm

Tre shqiptarë me origjinë nga Kosova humbën jetën nga përmbytjet e frikshme në Gjermani. Mes tyre është dhe çifti Shaban e Raze Delija.

Viktima e tretë me origjinë shqiptare nga përmbytjet në Gjermani ishte Vanesa Koxha.

Dy të moshuarit janë përcjellë ditën e sotme për në banesën e fundit në fshatin Zahaq të Pejës. Kryeministri Albin Kurti u dërgoi sot një telegram ngushëllimi familjarëve.

“Ju shpreh ngushëllimet e mia më të sinqerta dhe bashkëndjejë me ju në këto ditë të rënda dhimbjeje e pikëllimi për familjen tuaj”, ka shkruar kryeministri Kurti në letrën e ngushëllimit.

Më shumë

spot_img