Hapësire reklamuese

Bota

Ky është autori i masakrës në Pragë, vrau veten për t’i shpëtuar policisë

Shkruar nga Newsbomb

Një masakër është shënuar ditën e sotme në një universitet në Pragë, ku një person hyri i armatosur dhe vrau 11 persona.

Mediat e huaja raportojnë se autori i kësaj ngjarje të rëndë është David Kozak. Kozak hyri i armatosur në univeristet dhe filloi të gjuante me breshëri pumbash në kordoret e universitetit.

Në përpjekje për t'i shpëtuar të shtënave me armë, disa studentë dolën nga dritaret dhe u ulën në parvaz, por njëra nga vajzat nuk mundi të mbahej dhe ra, duke u bërë viktima e katërt e sulmit.

Autori kur dëgjoi sirenats e policisë i dha fund jetës, duke u bërë personi i 11 që humbi jetën në këtë ngjarje. Një numër i lartë studentësh kanë mbetur të plagosur, raportohet se janë plagosur 30 persona, ku 9 prej tyre ndodhen në gjendje të rëndë.

Lexoe edhe: Masakër në Pragë, 11 viktima dhe 30 të plagosur nga sulmi me armë në një Universitet

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese