Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
61 %
3.1kmh
0 %
Pre
27 °
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Kuvendi voton me shumicë votash PRO, 94 deputetë i japin “leje” Qeverisë të blejë vaksina ruse dhe kineze

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

94 deputetë të Kuvendit të Shqipërisë, votojnë “PRO” Aktit Normativ të Këshillit të Ministrave, që lejon Qeverinë të negociojë për blerjen e vaksinave nga Rusia dhe nga Kina.

Ndër projektligjet e rendit të ditës, ka qenë dhe Akti Normativ i Qeverisë shqiptare për negocimin dhe blerjen e vaksinave të prodhuara nga kompani ruse dhe kineze. Me shumicë votash pro, ky projektligj ka marrë votëbesimin e deputetëve.

Vijon…

Më shumë

spot_img
spot_img