Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
27 %
2.1kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
30 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

Kuvendi votoi kundër lejimit të Referendumit, serbët protestojnë në Mitrovicë, i udhëheq krytari i Listës Serbe

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kuvendi i Kosovës votoi ditën e djeshme kundër mbajtjes së Referendumit serb në territorin e Kosovës.

Kjo ka sjekllë pakënaqësi në radhët e qytetarëve serbë, të cilët knë dalë për të protestuar në veri të Mitrovicës. Ata udhëhiqen nga kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiç.

Mbrëmjen e djeshme Komisioni i zgjedhjeve vendosi që serbët e Kosovës të votojnë në 4 qytete të Serbisë: Rashkë, Novi Pazar, Vranjë dhe Kurshumli.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img