Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
33 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Kuvendi vendos në 9 qershor për shkarkimin e Presidentit Meta, gazetarët pyesin ambasadoren Yuri Kim, ja si përgjigjet ajo

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet më datë 9 qershor 2021 për të vendosur për fatin e Presidentit Ilir Meta. Të mërkurën e 9 qershorit, deputetë do të votojnë, për shkarkimin apo jo të Metës.

Sot, për këtë çështje është pyetur në Pogradec dhe ambasadorja Yuri Kim, teksa ndodhej atje bashkë me kryeprokurorin Olsian Çela. Ajo nuk preferoi të përgjigjej dhe tha se donte të fokusohej vetëm te drejtësia.

Pyetje: Kjo është një javë e nxehtë për politikën shqiptare. Pritet shkarkimi i Presidentit Meta, i cili nga ana e tij ka deklaruar se nuk e njeh kërë Parlament. Mendoni se duhet të pritet Gjykata Kushtetuese.

Yuri Kim: Sot, vetëm doja të fokusoshesha te drejtësia dhe kordinatorët e viktimave.

Lexo edhe: Yuri Kim mesazh të prerë pas takimit me kryeprokurorin Çela: Shkelësit të marrin atë që u takon

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img