Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
66 %
3.1kmh
90 %
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
13 °
Hën
11 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Kuvendi u mbajti rrogën me ‘zor’, Murrizi dhe Roshi nuk ia falin, dorëzojnë padi në Gjykatë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

587510f22ff93e9b7180bd70b3306883

Dy deputetët e opozitës parlamentare, Myslim Murrizi dhe Artur Roshi, kanë paditur në Gjykatë Kuvendin e Shqipërisë.

Kjo për shkak të vendimit të marrë nga Kuvendi, i cili në fillim të pandemisë në vendin tonë, pra në muajin mars, vendosi që deputetëve t’u mbahej 50% e rrogës për 3 muaj, për të ndihmuar në përballimin e situatës së krijuar prej pandemisë.

Kështu vendosi Byroja e Kuvendit, vendim i cili më pas u kundërshtua nga Murrizi dhe Roshi.

Në padinë e tyre në Gjykatë ata janë shprehur se kjo është një e padrejtë që u është bërë nga institucioni, prandaj kërkojnë anulimin e vendimit të nr 44 në datë 02/04/2020.

Sipas këtij vendimi deputetëve do t’u mbahej 50% e pagës neto vetëm për 3 muaj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img