Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

Politikë

Kuvendi ngre Komisionet për Reformën Zgjedhore dhe Territoriale, votohen nga 108 deputetë (ANËTARËT)

Shkruar nga Newsbomb
Kuvendi ngre Komisionet për Reformën Zgjedhore dhe Territoriale,

Gjatë seancës plenare të ditës së sotme Kuvendi ka miratuar përbërjen e Komisionit për Reformën Zgjedhore dhe Territoriale.

Kanë qenë 108 deputetë nga të dyja kampet politike të cilët kanë votuar pro  ngritjes së komisioneve që do të përbëhen nga 18 anëtarë.

Komisioni për Reformën Territoriale

Anëtarët e PS

 • Benet Beci (bashkëkyetare)
 • Baftjar Zeqo (anëtar)
 • Lavdërim Krashi (anëtar)
 • Fadil Nasufi (anëtar)
 • Anila Denaj (anëtar)
 • Eduart Ndreca (anëtar)
 • Anduel Tahiraj (anëtar)
 • Ilir Pendavinji (anëtar)
 • Lindita Buzheli (anëtar zëvendësues)
 • Besian Ajazi (anëtar zëvendësues)
 • Aurora Mara (anëtar zëvendësues)
 • Gentjan Deda (anëtar zëvendësues)

Anëtarët e PD

 • Dhurata Cupi (bashkëkryetare)
 • Zef Hila (anëtar)
 • Andia Ulliri (anëtar)
 • Xhelal Mziu (anëtar)
 • Orjola Pampuri (anëtar)
 • Saimir Korreshi (anetar)
 • Merita Bakiu (anëtar zëvendësues)
 • Bledion Nallbati (anëtar zëvendësues)
 •  Zheni Gjergji (anëtar zëvendësues)

Komisioni për Reformën Zgjedhore

Anëtarët e PS

 • Damian Gjiknuri (bashkëkryetar)
 • Blerina Gjylameti (anëtar)
 • Klotilda Bushka (anëtar)
 • Toni Gogu  (anëtar)
 • Ermonela Felaj (anëtar)
 • Arben Pëllumbi (anëtar)
 • Blendi Klosi (anëtar)
 • Klevis Xhoxhi (anëtar)
 • Gledis Çeliku (anëtar zëvendësues)
 • Jurgis Çyrbja (anëtar zëvendësues)
 • Xhemal Qefalia (anëtar zëvendësues)

Anëtarët e PD

 • Enkelejd Alibeaj (bashkëkryetar)
 • Oerd Bylykbashi (anëtar)
 • Grida Duma (anëtar)
 • Dashnor Sula (anëtar)
 • Kreshnik Collaku (anëtar)
 • Lindita Metaliaj (anëtar)
 • Seladin Jakupllari (anëtar zëvendësues)
 • Ervin Salianji (anëtar zëvendësues)
 • Eralda Bano (anëtar zëvendësues)

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese