Hapësire reklamuese

Foto e Ditës

Kuvendi ne paqe

Shkruar nga Newsbomb
Kuvendi ne paqe

Në Kuvend ditën e sotme do të mbahet seanca plenare. Seanca është parashikuar që të nisë në orën 10.00.

Ndryshe nga sa jemi mësuar të shohim gjatë 5 muajve të fundit, ku deputetët e opozitës shkaktojnë zhurma dhe kaos në Parlament, duke se sot më në fund do të kemi “paqe” dhe seanca do të zhvillohet në kushte normale.

Ne rendin e ditës janë ka disa çështje që do të diskutohen e më pas do të kalojnë për miratim. Po ajo që bie në sy është se po ashtu në këtë seancë do të votohet për ngritjen e Komisionit Hetimor në Kuvend për Shërbimin Publik të Sterilizimit dhe të Shërbimit Publik të Check-up në Shëndetësi dhe po ashtu për ngritjen e Komisionit Hetimor në Kuvend për Trajtimin e të Dhënave të Sistemit TIMS.

Sondazh

Poll

Hapësire reklamuese