Kuvendi ndryshon formulën e Reformës Zgjedhore, reduktohet numri i anëtarëve

Publikuar tek: aktualitet, më 13:38 24-04-2019 Kuvendi ndryshon formulën e Reformës Zgjedhore, reduktohet numri i anëtarëve

Kuvendi ka ndryshuar formulën për Komisionin e Reformës Zgjedhore.

Mësohet se nga 18 anëtarë, tashmë komisioni i Reformës Zgjedhore bëhet me 10 anëtarë.

Sakaq, bëhet me dije se ndryshimet do të miratohen nesër në seancën plenare.

Anëtarët e PS-së do të jenë Gjiknuri, Gjylameti, Fino, Ferhati dhe Hyseni e ndërsa nga opozita e re do jenë Rudina Hajdari dhe Andi Përmeti.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009727954864502
array(1) { ["section"]=> string(82) "kuvendi-ndryshon-formulen-e-reformes-zgjedhore-reduktohet-numri-i-anetareve-161675" }