Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
44 %
1kmh
40 %
Enj
13 °
Pre
11 °
Sht
10 °
Die
7 °
Hën
7 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

Kuvendi miraton projektin e Portit të Durrësit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas një seance maratonë që ka zgjatur 14 orë, është miratuar marrëveshja për Portin e Durrëit.

Me 74 vota pro dhe 35 kundër është miratuar marrëveshja për Portin e Durrës. Mirëpo në këtë votim nuk ka marrë pjesë kryeministri Edi Rama, pasi nuk ishte në seancë gjatë procesit të votimit.

Në përfundim të votimit, socialistët duartrokitën në atë që e quajnë një “marrëveshje që do i sjellë vendit një bum ekonomik”.

Seanca e djeshme nisi në orën 10:00 dhe përfundoi në mesnatë. Gjatë kësaj seance parlamentare pati debate të shumta, ku PS e quante marrëveshjen për portin e Durrësit si një projekt madhor që do të ndryshonte turizimin në qytetin bregdetar, ndërsa PD e quante aferën më të madhe në histori, duke e krahasuar dhe me aferën e inceneratorëve.

Më shumë


spot_img

spot_img