Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
76 %
1kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Kuvendi miraton ngritjen e Komisionit Hetimor për “25 Prillin”, nuk ka kompromis për “Becchettin” dhe dekretin e Metës

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kuvendi ka miratuar ditën e sotme me 120 vota pro ngritjen e Komisionit Hetimor për “25 Prilli”, të kërkuar nga Partia Demokratike.

Ndërkohë është rrëzuar me 77 vota kundër Komisionit Hetimor për “Becchettin”, ndërkohë që është rrëzuar ehde dekreti i Presidentit Meta për rishikim e buxhetit 2021.

Vendimet e Parlamentit:

Mazhoranca ka rrëzuar dekretin e Presidentit për rishikim e buxhetit 2021.

Rezultati:

Pro 43

Kundër 76

Abstenim 0

Dekreti për rishikimin e Ligjit të emigrantëve

43 vota pro

76 kundër

0 anbstenim

Ngritja e Komisionit për Becchetti-n

46 pro

76 kundër

0 abstenim

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img