Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
57 %
3.1kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
7 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Kuvendi mblidhet sot për Eurobondin, Komisioni hetimor për plehrat dhe huaja nga BERZH

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kuvendi do të mblidhet sot në 10:00 në seancën e radhës plenare, me disa diskutime të rëndësishme në rend dite. Projektligjet e sotme lidhen kryesisht me financat e vendit pasi përfshijnë Eurobondin, huan e BERZH për OSHEE dhe buxheti faktik i vitit 2020.

Sot, pritet të votohet dhe ngritja e Komisionit Hetimor për inceneratorët i kërkuar nga Partia Demokratike. Kryeministri Edi Rama paralajmëroi dje se mazhoranca do të votojë pro kësaj nisme të demokratëve.

Po kështu është parashikuar dhe një interpelancë me zevendeskryeministrin dhe ministrin e Shtetit per Rindertimin dhe Programin e Reformave, Arben Ahmetaj, kërkuar nga deputeti durrësak Ferdinand Xhaferraj.

Kuvendi, rendi i dites 28.10.2021 by Newsbomb Albania on Scribd

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img