Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Kuvendi i Shqipërisë miraton tre anëtarët e rinj të KPP; ja çfarë projektligjesh votuan sot deputetët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kuvendi i Shqipërisë ka zgjedhur sot me shumicë votash tre anëtarët e rinj të Komisionit të Prokurimeve Publike, raporton neësbomb.al. Me 84 vota pro, 5 kundër dhe 7 abstenim janë miratuar emrat e Kreshnik Ternovës dhe Fiorent Zguros, ndërsa me 83 vota pro, 5 kundër dhe 8 abstenim është miratuar emri i Anila Malajt.

Gjithashtu, me shumicë votash pro të ligjvënësve janë miratuar dhe disa projektligje dhe projektrezoluta, si ajo për “Për vlerësimin e veprimtarisë së Bankës së Shqipërisë për vitin 2020”, Projektrezoluta “Për vlerësimin e veprimtarisë së Autoritetit të Mbikqyrjes Financiare”, Akt Normativ “Për tatimin mbi të ardhurat” dhe “Projektligji “Për licensat, autorizimet dhe lejet.”

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img