Tirana
clear sky
38.5 ° C
38.5 °
38.5 °
19 %
4.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Kuvendi dorëzon në Gjykatën Kushtetuese vendimin për shkarkimin e Metës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kuvendi i Shqipërisë ka dorëzuar sot në Gjykatën Kushtetuese vendimin për shkarkimin e presidentit Ilir Meta.

Vendimi u votua në datën 9 qershor me 104 vota pro dhe 7 kundër. Përfshirja në zgjedhje dhe deklaratat që nxitën konflikt ishin disa nga gjetjet që sipas Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit kishte kryer Meta.

Fjalën e fundit për shkakrimin e Metës e ka Gjykata Kushtetuese, që brenda tre muajsh duhet të arrijë të marrë vendimin.

Më shumë

spot_img
spot_img