Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
77 %
1kmh
65 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
19 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Kutitë e fundit, “një votë” mban peng fatin e Shpëtim Idrizit, a do të rihyjë në Kuvend? (REZULTATI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Duket se mandati i kreut të PDIU, Shpëtim Idrizi është në “fije të perit”.

Ai renditet i pari në qarkun e Tiranës dhe deri tani nga 5100 kuti të numëruara PDIU ka mundur të grumbullojë 11320 vota, por sërish ende nuk ka mbushur 3% të tyre, kriter për të përfituar një mandat deputeti.

Megjithatë, “shpresa vdes e fundit”, pasi nëse do të hyjë apo jo sërish në Kuvend pritet të vendoset nga rezultati i 270 kutive të mbetura për tu numëruara në gjithë qarkun e Tiranës. Me këtë rezultat i bie që deputetja Mesila Doda, e cila renditet e dyta pas Idrizit automatikisht mbetet jashtë parlamentit të këtij mandati, ndërsa pritet që orët në vijim të vendosin për fatin e mandatit të Shpëtim Idrizit, kreut të PDIU. 

 

Më shumë

spot_img