Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0.5kmh
90 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Kushtetuesja rrëzon kërkesën për anulimin e ligjit të pronave

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata Kushtetuese ka rrëzuar kërkesën e palës ankimuese për anulimin e ligjit të pronave të miratuar pak kohë më parë nga Kuvendi.

Partia Demokratike, Partia Republikane dhe Presidenti i Republikës ankimuan pranë kësaj gjykate ligjin e ri të pronave, që sipas tyre ishte anti-kushtetues dhe jo në shërbim të qytetarëve.

Megjithatë, Gjykata ka vendosur të mos marrë parasysh këto ankimime, duke e lënë në fuqi.

Pak ditë më parë, ministri i Drejtësisë Ylli Manjani deklaroi se anulimi i ligjit të pronave nga gjykata do të përbënte një rast të precedent, duke kërkuar lënien në fuqi të tij. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img