Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
0.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
23 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Kushtetuesja rrëzon kërkesën e gjuetarëve, mbetet në fuqi edhe për 5 vite moratoriumi i gjuetisë (Foto)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata Kushtetuese ka rrëzuar kërkesën e gjuetarëve për të shpallur të pavlefshëm moratoriumin e pyjeve duke lënë në fuqi vendimin.

Mësohet se Kushtetuesja zhvilloi dy seanca lidhur me këtë kërkesë dhe ka lënë në fuqi vendimin edhe për 5 vitet e ardhshme.

Sipas gjuetarëve ky është një vendim kolektiv dhe se atyre po i’u mohohet e drejta për të ushtruar sportin.

Gjuetarët kanë paralajmëruar se këtë çështje do ta çojnë deri në Strasburg.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img